1969 yılında sitelerde mobilya boyama üzerine kurulan AKM Mobilya 80'li yılların başında mobilya satışına, 2000'li yılların başında ise mobilya tasarım ve üretimine başlamıştır. Yılların tecrübesi ve yarım asırlık başarı hikayesi ile mobilya sektörünün lider kuruluşlarından olmayı başarmıştır. AKM Mobilya, el işçiliği ürünleri, özgün tasarımları, kalite anlayışı ile fark yaratmaya devam etmektedir.

Üretilen tüm ürünlerde kalite ve estetiğin bir arada bulundurulmasını esas alan AKM Mobilya, her zaman kendisiyle yarışmakta ve kendini bir rakip gibi görerek hep daha ileri felsefesi ile hareket etmektedir. Her yeni ürüne yeni bir eser yaratmak olarak bakan AKM Mobilya tasarım ve üretimini bir sanat olarak görmektedir. el işçiliğinin ön planda olduğu mobilyaların her aşamasında imzası bulunan AKM Mobilya hep daha iyisini üretmeyi kendisine görev edindiğinden özel üretim mobilya sektöründe lider firma olma özelliği taşımaktadır. Bilgisi, estetik bakış açısı ve tecrübesini yeni nesillere aktararak çalışmalarını devam ettirmektedir.


Şirketimizin kurucuları SN. Nuri ARSLAN ve SN. Nihat ARSLAN binbir emek ve özveri ile AKM Mobilya için güçlü temeller atmışlar, çalışkanlıkları ve dürüst ticaret anlayışlarıyla kendilerinden sonraki nesillere her zaman yol gösterici olmuşlardır.

Misyonumuz, ARGE & Özel tasarım faaliyetlerimizle müşterilerimizin farklı yaşam biçimlerine, kişisel zevklerine ve kullanım alışkanlıklarına uygun, dünya standartlarında, keyif veren şık ve zarif ürünler tasarlamak ve üretmektir.

Vizyonumuz, el işçiliğimiz ve hünerlerimizi kullanarak ürün kalitesinde çıtayı sürekli yükseltmek, yeniliklerle müşterilerimizi şaşırtmak ve sektördeki lider firma yapımızı korumaktır. Bununla birlikte yapmış olduğumuz ihracatlarla Türkiye’ye döviz girdisi kazandırmak ve onlarca kişiye istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktır.


Onlarca çalışanı ve bir o kadar da değerli tedarikçileri sayesinde AKM mobilya klasik ve Avangarde mobilya üretiminde, tedariğin de ve kişiye özel mobilya üretiminde lider firma olma özelliği korumaktadır. Hem yurtiçi, hem de yurtdışı pazarda üretim ve pazarlama ağını büyütmek öncelikli hedeflerindendir. yaklaşık 4000 metrekare üretim ve showroom da entegre olarak işleyen bir yapıda hizmet veren AKM Mobilya, Türkiye çapında geniş alana yayılmış bir bayi yapılanması ve yurtdışında pek çok ülkeye gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleri ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir.